ЧИННИКИ ДЕРЖАВНОГО ІНСТИТУЦІЙНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ ВІДКРИТОЮ ЕКОНОМІКОЮ У ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.32689/2523-4625-2020-1(59)-5Ключові слова:
фактори, державне інституційне регулювання, управління, відкрита економіка, трансформаційні умови, макроекономічне середовищеАнотація
У статті запропоновано методичне забезпечення моделювання детермінантів державного інституційного регулювання відкритої економіки, що спрямоване на композиційне регулювання процесів у макроекономічному середовищі з урахуванням перманентної турбулентності, впливу ризиків та надскладних, мультилатеральних і багаторівневих взаємозалежностей процесів глобалізації та державного регулювання. Моделювання детермінантів державного інституційного регулювання відкритої економіки забезпечує методичну підтримку системи стратегічного розвитку національної економіки. Основна детермінанта, яка сприятиме соціально-економічному зростанню у макроекономічному середовищі країни зосереджена у гнучкості режиму інфляційного таргетування, тобто допускається відхилення інфляції від заданих параметрів та зазначене явище не перешкоджатиме поверненню її до параметричного діапазону на збалансованому горизонті макроекономічної політики державних інституцій країни. У статті доведено, що суттєвим напрямом глобальних зсувів виступає зміна владних систем, моделей і механізмів, які забезпечують формування сучасних адекватних організаційно-функціональних структур державного інституційного регулювання, для виокремлення яких ще не віднайдено сталих та домінуючих дефініцій.
Посилання
Григор’єв Г.С. Теоретико-методологічні засади державного регулювання фінансово-економічних процесів в умовах глобалізації: монографія. Херсон : Олді-Плюс, 2017. 380 с.
Ohmae K. Putting Global Logic First. HBR, 1995. P. 119.
Ohmae К. The End of Nation-State. Free Press, 1995. P. 5, 20.
Chari V.V., Kehoe P. Modern Macroeconomics in Practice: How Theory Is Shaping Policy. Journal of Economic Perspectives. 2006. Vol. 20. № 4.
Mankiw N.G. The Macroeconomist as Scientist and Engineer. Journal of Economic Perspectives. 2006. Vol. 20. № 4.
Амоша О.І. Інноваційний шлях розвитку промисловості України: проблеми та рішення. Економіст. 2005. № 6. С. 28–33.
Барна М.Ю. Методи дослідження економічних явищ і процесів. Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в науці, економіці та освіті: зб. наук. працювати. VIII Всеукраїнська науково-практична конф. Черкаси: Видавець Вовчок О.Ю., 2011. С. 113–115.