роль і місце цінностей паритетної демократії У структурі політичної культури сучасної української молоді

Автор(и)

  • І. Цікул

Анотація

Особливість світогляду сучасної молоді зумовлюється насамперед соціальними, колективними та політичними нормами суспільства, в якому довелося народитися молодій людині. Це покоління є найбільш критичним до соціальних вимог, у площині яких воно існує. Саме тому соціальною особливістю молоді є її специфічна позиція щодо сприйняття пропонованих суспільством норм і цінностей, а саме молодь не лише сприймає і наслідує, а й перетворює, змінює та вдосконалює їх відповідно до нових соціально-історичних реалій. Найефективніший вплив на формування полі-
тичної свідомості, як і політичної культури, особи справляє її безпосередня участь у суспільно корисній, громадсько-політичній діяльності. Формування політичнихцінностей молоді можливе за умови здійснення загальногромадського виховання, яке формує у людини почуття громадянськості, тобто почуття своєї причетності до справ усього суспільства, прагнення внести свою частку в розбудову держави

Посилання

Апатенко О. Гендерна політика в Україні // Банківська справа. — 2001. — № 4. — С. 11–17.

Бездєнєжна М. Проблема інституціалізації гендерної рівності у світовому політичному житті та в Україні // Київ. студент. журн. міжнар. права. — 2007. — № 8. — С. 55–61.

Впровадження гендерних підходів у діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування: Практикум / За заг. ред. І. В. Розпутенка. — К.: К.І.С.,2003. — 100 с.4. Лазар І. Г. Гендерна політика: поняття, визначення,управлінські підходи: Слов.-довід. — 2-ге вид., допов. — Л.:

Ліга-Прес, 2006. — 178 с.

Остапенко М. А. Політична культура студентів у суспільстві перехідного типу // Держава і право: Юридичні і політичні науки: Зб. наук. праць. — Вип. 4. — К., 1999. —С. 372–382.

Паніна Н. Молодь України: структура цінностей, соціальне самопочуття та морально-психологічний стан за умов тотальної аномії // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. —2002. — № 1. — С. 5–17.

Руднєва О. Паритетна демократія як передумова активізації жінок України у політико-правовому процесі //Перспективи паритетної демократії у політико-правовому полі України: Зб. наук. ст. / АПрН України, ХЦЖД; За наук. ред. В. О. Лозового. — Х., 1997. — С. 5–16.

Соціальна політика і соціальна робота: Термінологічно-понятійний слов. / М. Ф. Головатий, М. Б. Панасюк. — К.:МАУП, 2005. — 560 с.

Соціологія: Підруч. для студ. вищих навч. закл. / За ред. В. Г. Городяненка. — К.: Вид. центр “Академія”, 2002. — 560 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-08-08

Як цитувати

Цікул, І. (2024). роль і місце цінностей паритетної демократії У структурі політичної культури сучасної української молоді. Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, (1(17), 187-192. вилучено із http://journals.maup.com.ua/index.php/political/article/view/3727