ЗНАННЯ ОСНОВ РАЦІОНАЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32689/maup.ped.2024.2.2

Ключові слова:

основи раціонально харчування, знання про раціональне харчування, здобувачі освіти, спортивне харчування, навчання.

Анотація

Метою даної роботи є актуалізація знань про раціональне харчування для майбутніх фахівців Фізичної культури та спорту у процесі опанування освітнього компонента «Спортивне харчування». Важливими аспектами для здобувачів І рівня вищої освіти є ознайомлення із основними складовими харчових продуктів, їх значенням для здоров’я людини; основами раціонального харчування, особливостями спортивного харчування; впливом харчових добавок на організм і здоров’я людини; захворюваннями, які виникають внаслідок незбалансованого харчування; специфікою харчування атлетів на різних етапах навчально-тренувального процесу та вдосконалення. Де основними завданнями є: визначення місця харчування у спорті та фітнесі; набуття знань про основні положення та завдання спортивного харчування, систему харчування, додаткового харчування, фармакологічних засобів. Вивчення основ раціонального харчування та особливостей збалансованого харчування атлетів у залежності від рівня тренованості, класифікації та етапу підготовки є важливим етапом підготовки бакалаврів спеціальності 017 Фізична культура та спорт. Мета роботи. Узагальнити відомості про основи раціонального харчування для майбутніх фахівців Фізичної культури та спорту, шо розширить їх знання у галузі. Методологія. Теоретичні основи фізіології, біохімії та гігієни харчування. Основи раціонального та збалансованого харчування. Завдання дослідження. Вивчення літературних джерел і їх аналіз, синтез, узагальнення, актуалізація. Наукова новизна дослідження полягає у розкритті нагальності питань, що пов’язані із розумінням важливості знань про основи раціонального харчування атлетів та актуалізація цих знань для майбутніх фахівців Фізичної культури і спорту. Висновки. Раціональне харчування є ключовим елементом для досягнення успіху у спорті та фітнесі. Воно забезпечує енергію для тренувань, сприяє відновленню після фізичного навантаження і покращує загальний фізичний стан та підтримує стан здоров’я атлетів. Раціон повинен містити оптимальний баланс білків, жирів та вуглеводів. Білки допомагають відновлювати та будувати м’язову тканину, жири забезпечують енергію та живлять клітини, а вуглеводи є головним джерелом палива для мозку та м’язів. Майбутнім фахівцям Фізичної культури та спорту важливо вміти ретельно планувати раціон перед, під час та після тренування для своїх учнів або клієнтів.

Посилання

Всеукраїнська електронна бібліотека. http://youalib.com

Зубар Н. М. Основи фізіології та гігієни харчування. http://westudents.com.ua/knigi/302-osnovifzolog-ta-ggni-harchuvannya-zubar-nm.html

Мазаракі А. А., Кравченко М. Ф. та ін. Технологія харчових продуктів функціонального призначення. Навчальний посібник. Київ : КНТЕУ, 2012. 116 с.

Міжнародні стандарти харчових продуктів.Codex Alimentarius Standards URL: http://www.fao.org/fao-who-codexalimentarius/standards

Наукова бібліотека імені М. Максимовича http://www.library.univ.kiev.ua/ukr/elcat/new/detail.php3?doc_id=706829

Корзун В. Н. Гігієна харчування : підручник. Київ : видавничий центр КНТЕУ, 2003. 236 с.

Орлова Н. Я. Фізіологія та біохімія харчування : підручник. Київ : КНТЕУ, 2001. 248 с.

Павлоцька Л. Ф., Дуденко Н. В., Левітін Є. Я. Фізіологія харчування. Практикум : навчальний посібник. Суми: Унів. кн., 2016. 151 с.

Фітнес-тренер Владислав Литвин. http://surl.li/lnbmo

Фітнес-тренер Дмитро Глєбов. http://surl.li/lnbla

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-08-05