СОЦІАЛЬНІ, СІМЕЙНІ ТА ІНШІ МАСОВІ ЗАХОДИ, ЯКІ ПРОВОДЯТЬСЯ В УКРАЇНІ І НЕ МАЮТЬ ПОЛІТИЧНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ЧИ ІНШОГО ПІДҐРУНТЯ
DOI:
https://doi.org/10.32689/2522-4603.2024.4.6Ключові слова:
соціальні масові заходи, історія сімейних масових заходів, відмінність соціальних масових заходів від інших масових заходів, система сімейних та інших соціальних масових заходів, охорона публічного порядку та публічної безпеки під час проведення соціальних масових заходівАнотація
У науковій статті встановлено, що в Україні досить часто проводяться різноманітні масові заходи. При цьому більша частина з них не має відповідного політичного, економічного, релігійного чи іншого підґрунтя. Зазначені заходи в переважній більшості не впливають на суспільні процеси, проте вони є важливими для життя, настрою та змін окремих індивідуумів. Зазначені заходи в переважній більшості плануються і вони проводяться під контролем державних або громадських організацій. У проведенні зазначених заходів можуть брати великі групи людей, але вони можуть проходити і при невеликій кількості присутніх. Обґрунтовано, що разом з проведенням зазначених заходів відбуваються певні зміни у соціальному або сімейному стані громадян, одруження, святкування окремих подій і пам’ятних дат. В окремих випадках такі заходи намагаються використовувати політичні партії та рухи, але в переважній більшості вони проводяться без впливу політиків, релігійних діячів та інших осіб. Окремі соціальні масові заходи виникають стихійно, наприклад, великі черги за допомогою або скупчення людей перед прибуттям поїздів та т. ін. Визначено, що під соціальним сімейними та іншими масовими заходами потрібно розуміти форму функціонування соціуму,, що характеризується необхідність дотримання певних традицій, наприклад, весільні обряди, початок нового навчального року у школах чи його закінчення та т. ін. Здійснено висновок, що соціальні, сімейні та інші масові заходи в окремих випадках можуть стати детонатором для їх переростання у агресивні масові заходи, наприклад, непорозуміння в чергах, які призводять до бійок, непорозуміння між футбольними фанатами після проведення футбольних матчів та т. ін. Соціальні масові заходи є необхідними для здійснення тих чи інших напрямів забезпечення населення, а також підтримання певних культурних сімейних та інших традицій.
Посилання
Основи наукових досліджень у соціальній роботі: навч. посіб. / ред. М. М. Букач, Т. С. Попова, Н. В. Клименюк. Миколаїв: ЧДУ ім. П. Могили, 2009. 284 с.
Кубіцький C. O. Історія соціальної роботи в зарубіжних країнах: навчальний посібник. Київ: ДАКККіМ, 2009. 298 с.
Теорії і методи соціальної роботи: підручник / за ред. Т.В. Семігіної, 1.1. Миговича. Київ: Академ-видав, 2005. 328 с.
Анпілогова Б. Ю. Соціальний захист як особливий соціально-правовий феномен. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія ПРАВО. 2023. вип. 79 частина 1 С. 291–297
Борецька Н. П. Соціальний захист населення на сучасному етапі: стан і проблеми: монографія. Донецьк: Янпрі, 2001. 209 с.
Федоренко Р. П. Психологія сім’ї: навч. посіб. / Раїса Петрівна Федоренко. Луцьк : Вежа-Друк, 2015. 364 с.
Йовенко Л. І., Терешко І. Г. Традиційне родинне виховання українців: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. Умань: РВЦ «Софія», 2010. 239 с.
Баличева Л. В., Шелкунова Н. Л. Специфика традиційної ярмаркової торгівлі Харкова в XIX ст. Південний архів (історичні науки) : збірник наукових праць. 2022. Вип. 37. 118 с.