ПРОБЛЕМА МОТИВАЦІЇ СТУДЕНТІВ У ПРИЗМІ ДЕРЖАВНОЇ ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
DOI:
https://doi.org/10.32689/2523-4625-2020-1(59)-7Ключові слова:
освіта, професія, мотивація, освітня політикаАнотація
Стаття побудована на результатах соціологічного дослідження, проведеного автором у листопаді 2020 року в Міжрегіональній Академії управління персоналом. Аналізується мотивація навчання студентів, ставлення до різних аспектів студентського життя та плани на майбутнє. Зроблено висновок, що учні мають високу мотивацію до навчання, позитивно оцінюють як сам процес навчання, так і стосунки з викладачами та один з одним. Вони також загалом задоволені вибором майбутньої професії та навчального закладу, а також орієнтовані на професійну реалізацію як у майбутній професії, так і на знаходження себе в інших сферах ринку праці.
Посилання
Нельга Т.О. Вища освіта як життєва цінність та умова професійної самореалізації. Модернізація системи вищої освіти: соціальна цінність і вартість для України : Монографія / Серія «Модернізація вищої освіти: світоглядно-педагогічні проблеми». Київ : 2007. 257 с.
Нельга Т.О. Соціально-економічна адаптація студента та молодого спеціаліста в період формування ринкових відносин. Вища освіта України: методологічні та соціально-виховні проблеми модернізації. Київ-Запоріжжя, 2002.