СУТНІСНИЙ ЗМІСТ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ АГРОБІЗНЕСУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32689/2523-4625-2024-3(75)-3

Ключові слова:

державна підтримка, державне регулювання розвитку агробізнесу, умови держави

Анотація

Мета роботи. Уточнити сутнісний зміст державного регулювання розвитку агробізнесу. Методологія. Методологія проведення дослідження ґрунтується на вивченні літературних джерел з проблем державного регулювання розвитку агробізнесу, узагальненні теоретичних положень. У процесі дослідження використано загальнонаукові методи теоретичного та емпіричного пізнання: аналізу та синтезу, монографічний, дедукції та індукції. Крім того, використовувався експериментальний метод, практичне моделювання, що включає проведення теоретичнгого експерименту, аналізу та узагальнення отриманих даних. Наукова новизна. Наведено авторське трактування «державне регулювання розвитку агробізнесу» – особлива форма державної активності у сільському господарстві, заснована на державних спонуканнях з метою отримання доходу та законно-зареєстрована як фермерські господарства, індивідуальні підприємці, особисті селянські господарства. Зазначено відмінність у агробізнесі за метою ведення та товарності. Для особистих селянських господарств ключова мета – виробництво агропродукції для власного споживання. Для фермерського господарства пріоритетною метою є виробництво продукції з подальшою її реалізацією, тобто товарне виробництво. Висновки. Поняття «підприємництво» та «бізнес» не можуть вважатися синонімами під час розгляду економічної сфери їхньої дії. Поняття «бізнес» набагато ширше, визначається як система виробництва для задоволення потреб та бажань суспільства. Бізнес охоплює відносини між усіма учасниками ринкової економіки та включає дії підприємців, найманих працівників, службовців державних структур. В узагальненому вигляді – це ділова активність людини у системі ринкових відносин. Крім того, бізнесмен є основним суб'єктом, наділений підприємницькими здібностями, чия поведінка характеризується творчим, пошуковим та інноваційним характером. Бізнесмен перебуває у центрі економічних зв'язків, є двигуном процесу, що він організує реалізації можливостей підприємницької діяльності, враховують як особистісні, так і громадські інтереси. Щоб агробізнес міг повною мірою виконувати свої економічні та соціальні функції, необхідні створені державою умови, які забезпечать життєздатність даного суб'єкта господарювання.

Посилання

Діброва А. Д. Державне регулювання сільського господарства: теорія, методологія, практика. Київ: Формат, 2008. 448 с.

Дія права: інтегративний аспект: монографія / кол. авторів; відп. ред. Н.М. Оніщенко. Київ: Юридична думка, 2010. 360 с.

Золотих І. Б. Історія економічних вчень: навч. посіб. К.: «Центр учбової літератури», 2013. 186 с.

Крупка Ю. М. Аграрне право України: навчальний посібник / за наук. ред. Н.Р. Малишевої. Київ: Університет «Україна», 2006. 160 с.

Ломакіна І. В. Державно-правове регулювання сільського господарства України. Підприємництво, господарство і право. 2009. № 10. С. 23-26.

Погрібний О. О. Аграрне право України: підручник. Київ: Істина, 2007. 448 с.

Семчик В. І. Правові аспекти аграрної політики і аграрної реформи в Україні. Організаційно-правові питання аграрної реформи в Україні. Київ, 2003. С. 20.

Скакун О.Ф. Теорія держави і права: підручник; 4-е вид., доп. і перероб. Київ: Алерта, 2013. 524 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-10

Як цитувати

ДМИТРЕНКО, Р. (2024). СУТНІСНИЙ ЗМІСТ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ АГРОБІЗНЕСУ. Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, (3(75), 23-28. https://doi.org/10.32689/2523-4625-2024-3(75)-3