ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ
Анотація
Демократичну політичну культуру можна сформувати шляхом перетворення суспільства на справді демократичне, яке надає можливість кожному громадянину вільно брати участь у політичному житті, створює належні умови розвитку культури та освіти, дбає про духовний і моральний стан населення. Політична культура не обмежується виключно сферою політичних відносин. Вона пов’язана з усіма аспектами духовного життя суспільства: наукою, освітою, літературою і мистецтвом. Великою проблемою є створення умов для набуття громадянами політичних знань. Тому з розвитком політичної науки треба активізувати участь політологів у державно-експертній роботі, засобах масової інформації, у створенні єдиної системи політичного знання для всіх верств населення. Однією з необхідних граней виховання в нашому суспільстві політичної культури
є утвердження в суспільстві поваги до права і правопорядку, подолання правового нігілізму.
Посилання
Буцевицький В. Проблеми політичної культури в Україні в процесі державотворення // Нова політика. — 1999. — № 1.
Головатий М. Ф. Соціологія політики: Навч. посіб. для студ. ВНЗ. — К.: МАУП, 2003.
Дергачов О. Місце політичних партій у здійсненні влади в Україні // Політична думка. — 2000. — № 1.
Політологічний енциклопедичний словник / Упоряд. В. П. Горбатенко; За ред. Ю. С. Шемшученка, В. Д. Бабкіна,
В. П. Горбатенка. — 2-ге вид., допов. і переробл. — К.: Генеза, 2004.
Рудакевич О., Гутор М. Політичне відродження українського народу (Шляхи формування новітньої української політичної культури). — Тернопіль: Поліграфіст, 1998.
Українська Гельсінська Група 1978–1982. Документи і матеріали. — Торонто-Балтимор: Укр. вид-во “Смолоскип” ім. В. Симоненка, 1983.
Цимбалістий Б. Політична культура українців // Сучасність. — 1994. — № 4.