ЗАСТОСУВАННЯ РЕФЛЕКСОТЕРАПІЇ ЗА МЕТОДОМ «БАЛАНСУВАННЯ ГЕКСАГРАМ» В КОМПЛЕКСНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТОРАКАЛГІЇ З ТРИВАЛИМ БОЛЬОВИМ СИНДРОМОМ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32689/2663-0672-2024-2-1

Ключові слова:

торакалгія з тривалим больовим синдромом, реабілітація, рефлексотерапія, метод «балансування гексаграм»

Анотація

У статті піднімаються такі актуальні питання – тема комплексної реабілтації торакалгії з тривалим больовим синромом. Часто захвоювання, що протікають з больовим синдромом, мають психосоматичний компонент і проявляються затяжним перебігом. Для лікаря-рефлексотерапевта це повинно означати, що є якась вісцерогенна проблема, яка пов’язана із певною функціональною системою, що і заважає повному відновленню та збереженню симптомів захворювання. Ця система може мати проекції на певні ділянки тіла і проявлятися больовим синдромом. Вона також може бути зв’язана із меридіанами акупунктури. І тоді важливо цю систему виявити, знайти «уражений» меридіан акупунктури, і скласти відповідний акупунктурний рецепт для проведення спеціального лікування пацієнта. Цьому і сприяє акупунктурний метод «балансування гексаграм». Акупунктурні методики, зазвичай, застосовуються у тому випадку, коли виявляється недостатньо ефективним попереднє лікування. Акупунктура при торакалгії з тривалим больовим синромом показана як завдяки своїм потужним протибольовим механізмам, так і за рахунок того, що вона здатна поліпшити психоемоціний стан, і може зняти зайву патологічну імпульсацію, переважно вагусну, яка виникає на тлі патології ураженого органу і викликає пролонгацію больового синдрому. В статті також показано основи методу «балансування гексаграм», йдеться про те, що цей метод є одним з методів складання акупунктурних рецептів, заснованих на І-цзині. Подано клінічний випадок: акупунктурне лікування хворої з торакалгією з тривалим больовим синдромом. Наведено методи акупунктурної діагностики, подано описання акупунктурної корекції, розглянуто особливості «сприятливої» гексаграми. Мета. Розглянути особливості застосування акупунктури за методом «балансування гексаграм» в комплексній реабілітації хворої з торакалгією з тривалим больовим синромом. Наукова новизна. Вперше в нашій країні використано методику складання акупунктурних рецептів і акупунктуру за методом «балансування гексаграм» в комплексній реабілітації хворої з торакалгією з тривалим больовим синромом. Методи. Ми розглядаємо один клінічний випадок застосування рефлексотерапії за методом «балансування гексаграм» в комплексній реабілітації хворої з торакалгією з тривалим больовим синромом. Використані методи клінічного об’єктивного неврологічного обстеження, метод синдромальної діагностики традиційної Китайської медицини, метод діагностики по пульсу, метод діагностики по язику. Результати. В результаті лікування за методом “балансування гексаграм” стан хворої поліпшився: інтенсивність і частота болів у грудях помітно зменшились, поліпшилися загальна активність, сон. Висновки. 1. У практиці невропатолога та рефлексотерапевта зустрічаються хворі на торакалгію з тривалим больовим синдромом. 2. У комплексі лікувальних заходів при торакалгії з тривалим больовим синдромом ефективним може бути застосування акупунктурного методу «балансування гексаграм».

Посилання

Гусєв Т., Свиридова Н., Марценюк І., Сибірякін Я., Середа В. Рефлексотерапія за методом «балансування гексаграм» в комплексній реабілітації захворювань з больовим синдромом / Modern Medicine, Pharmacy and Psychological Health. Issue 5 (14). 2023. P.14–19.

Здибский В. І. Рефлексотерапия при некоторих заболеваниях периферической нервной системы. Международный неврологический журнал. № 4(50), 2012. С. 144–155.

І-цзін. Книга змін / пер. з рос. Є. В. Тарнавського. Харків: Фоліо, 2018. 281 с.

Свиридова Н., Морозова О., Чуприна Г. [та ін.] Рефлексотерапія: підручник за ред. Н. К. Свиридової, О. Г. Морозової. – К.: ТОВ СІКГРУП Україна, 2017. Т. 1.- 3, 1108 с.

Свиридова Н., Морозова О., Чуприна Г. [та ін.] Рефлексотерапія: підручник за ред. Н. К. Свиридової, О. Г. Морозової. K.: ТОВ «Тропеа», 2023. Т. 4. 220 с.

Чуприна Г., Гусєв Т., Марценюк І., Сибірякін Я., Свиридова Н., Середа В. Проведення семінарського заняття «Мультидисциплінарний підхід використання методик складання акупунктурних рецептів» на циклі з рефлексотерапії у студентів за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» /Modern Medicine, Pharmacy and Psychological Health. Issue 5 (14). 2023. P.62–66.

Чуприна Г., Середа В., Краснов В., Новошицький В. Застосування рефлексотерапії за методом «балансування гексаграм» в комплексній реабілітації хронічного холецеститу з цефалгічним синдромом. Сучасна медицина, фармація та психологічне здоров’я. 2023. Вип. 3 (12). С. 31–35.

Чжунхуа Ч. Дао И-Цзина. Kиев: София, 360 с.

Acupuncture therapy for neurological diseases: a neurobiological view / Xia Y. [et al.]; eds. Y. Xia., X. Cao., G. Wu., J. Cheng. – Beijing: Tsinghua university press and Berlin, Heidelberg: Springer Verlag, 2010. 474 р.

Chinese acupuncture and moxibustion Beijing: Foreign languages press,1987. 554 p.

Chinese acupuncture and moxibustion. Sanghai: Publishing house of Sanghai University of TCM, 2002. 371 p.

Current research in acupuncture /Y. Xia [et al.]; eds. Y. Xia., G. Ding, G-C. Wu. –New York: Springer science + Busness media, 2013. 731 р.

Twicken D. I Ching acupuncnure. The balance method /clinical applications of the Ba Gua I Ching/ London and Philadelphia: Singing Dragon, 2012. 275 p.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-10-02

Як цитувати

Вернер, О., Свиридова, Н., Чуприна, Г., Середа, В., & Тордія, Н. (2024). ЗАСТОСУВАННЯ РЕФЛЕКСОТЕРАПІЇ ЗА МЕТОДОМ «БАЛАНСУВАННЯ ГЕКСАГРАМ» В КОМПЛЕКСНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТОРАКАЛГІЇ З ТРИВАЛИМ БОЛЬОВИМ СИНДРОМОМ. Сучасна медицина, фармація та психологічне здоров’я, (2(16), 8-12. https://doi.org/10.32689/2663-0672-2024-2-1

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

<< < 1 2