ОСНОВНІ ЛЕЙТМОТИВИ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ НАУКИ
DOI:
https://doi.org/10.32689/maup.ped.2024.1.12Ключові слова:
квантовомеханічна система, біологічна когерентністьАнотація
У статті аналізується формування нового підходу до проблеми живої матерії шляхом інтеграції західної наукової думки та східного досвіду. У рамках цього методу зроблена спроба окреслити контури створення теоретичної біології та медицини. Наша впевненість у правильності цього підходу базується на експериментальних результатах і, перш за все, на величезному клінічному досвіді, накопиченому в різних країнах під час успішного лікування багатьох тисяч пацієнтів, які страждають від «невиліковних» захворювань з точки зору традиційної терапії. Мета: продемонструвати обмеженість фармакологічної (хімічної) терапії та атомістичної парадигми науки (зокрема медицини) на методологічній основі сучасних міждисциплінарних напрямів (теорії дисипативних структур, хаосу, аутопоезу), квантової механіки, а також основні закономірності східної медицини. Матеріали та методи. У статті використовуються такі принципи, як самоорганізація, емерджентність, квантова механіка (принцип невизначеності Гейзенберга), принцип узгодженості; принципи використання когерентних міліметрових хвиль малої потужності та ін. Використовуються також теоретичні методи аналізу та синтезу, ідеалізації, абстрагування, індукції та дедукції. Висновки: 1. Поняття «інтегрована система» еквівалентно поняттю «цілісна квантово-механічна система». 2. Цілісні квантово-механічні системи (ядра, атоми, молекули, живі об’єкти) в основному стані описуються періодичними хвильовими функціями типу exp (jwt). 3. Традиційна парадигма, здебільшого, усуває якісну різницю між живою та мертвою матерією. 4. Будь-яка жива система, що функціонує як єдине ціле, є одночасно макроскопічним квантово-механічним об’єктом і лазером міліметрового діапазону.
Посилання
Andreev E. A., Belyiy M. U. Proyavlenie sobstvennyih harakternyih chastot chelovecheskogo organizma. – M.: Progress, 1989. – P. 34–36.
Crick F. H. On protein synthesis // Symp. Soc. Exp. Biol. – 1958. – Т. 12. С. 138–163.
Engels F. Anti-Dyuring. Dialektika prirodyi. – M.: AST, 2016. P. 542.
Frohlich H. Long range coherence and energy storage in biological systems. // Inf. Of Quantum Chem., 1968. – № 2. P. 641–649.
Kapra F. Dao fiziki. – K.: «Sofiya», M.: ID «Gelios», 2017. P. 22–3.
Kapra F. Dao fiziki. – K.: «Sofiya», M.: ID «Gelios», 2017. P. 76–82.
Koruga D. L. Neurocomputing in book. – Ed. E.Pelikan, N. Novak, 2009. P. 19–39.
Kuznetsov B. G. Printsip dopolnitelnosti. – M.: URSS, 2016. P. 34–36.
Nelson, David; Cox, Michael. Lehninger Principles of Biochemistry. – New York: W.H. Freeman, 2013. P. 403.
Prigozhin I., Stengers I. Vremya, haos, kvant. – M.: URSS, 2019. P. 64–66.
Sitko S. P. Mkrtchan L. N. Vvedenie v kvantovuyu meditsinu. – Kiev: Pattern, 2019. P. 56–64.
Uotson D. Dvoynaya spiral. – M.: AST, 2019. 256 p.