ВІРТУАЛІЗАЦІЯ ПОСТМОДЕРНОГО СУСПІЛЬСТВА І ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ'Я ОСОБИСТОСТІ

Authors

  • І. М. САВКА

Abstract

Розглядаються проблеми визначення характеру сучасного суспільства як пост- модерного, в якому процеси виробництва і впливу набирають ознак “дискурсу" — знакової маніпуляції. Система речей, праця постають як “знаки реального", що свідчить про віртуалізаиію суспільства, тобто про радикальну трансформацію способу існування цивілізації. Суспільство модерну, на думку автора, є суспіль­ством з розподіленими і диференційованими суспільними підсистемами, де місце релігійних вірувань і почуттів зайняла механістична раціональність, де економі­ка як простий спосіб життя перетворюється на власне життя суспільства, де сутність людини відчужується не в соціальну, а у віртуальну реальність. У цьому суспільстві відбувається також симуляція інновацій, а гроші перетворюються з “крови" на “мову жестів" економіки. При цьому афект як атрибут підсвідомості набирає небезпечної сили і починає загрожувати психічному здоров ’ю людей.

 

References

Веселов Ю. В. Экономическая социология постмо-дерна // Журн. социологии и социальной антрополо¬гии. - 1998. - Т. 1.

Дельоз ЖГвоттарі Ф. Капіталізм і шизофренія: Анти-Едіп. Пер. з фр. — К.: КАРМЕ-СІНТО, 1996.

Иванов Д. В. Постиндустриализм и виртуализация экономики // Журн. социологии и социальной антро-пологии. — 1998. — Т. 1.

Фромм Э. Иметь или быть?: Пер с англ. — К.: Ника-Центр, 1998.

Published

2024-08-22

How to Cite

САВКА, І. М. . (2024). ВІРТУАЛІЗАЦІЯ ПОСТМОДЕРНОГО СУСПІЛЬСТВА І ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ. Scientific Works of Interregional Academy of Personnel Management. Psychology, (2(11), 46-49. Retrieved from https://journals.maup.com.ua/index.php/psychology/article/view/4261