МОДЕЛЮВАННЯ ТА ПРОГРАМУВАННЯ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • Вікторія Миколаївна Іванова

DOI:

https://doi.org/10.32689/2617-9660-2022-3(21)-154-168

Ключові слова:

зовнішньоекономічна безпека, публічне управління, механізми публічного управління, моделювання, модель

Анотація

У статті досліджується процес моделювання публічного управління у сфері зовнішньоекономічної безпеки як певна послідовність розробки функціональної, інформаційної та морфологічних моделей, а також інтеграція вказаних моделей. Встановлено, що функціональна модель – це модель діяльності, яка дає вихідні дані для розробки інформаційної моделі. Інформаційна модель характеризує ступінь невизначеності, яка притаманна системі чи системній проблемі, рівень наших знань про них, про проблеми в знаннях і шляхах їх усунення. Морфологічна модель є описом внутрішньої структури системи або системної проблеми, виявлення підсистем або підпроблем і встановлення взаємозв’язків між ними, виявлення автономних функцій у функціональній моделі та систематизація моделей. Результатом розробки морфологічної моделі є представлення структури та функцій елементів системи, класифікація зв’язків та опис динаміки дій, в результаті чого дослідник отримує уточнену морфологічну модель, яка відповідає функціональній та інформаційній моделям системи публічного управління у сфері зовнішньоекономічної безпеки. Зроблено висновок про те, запропоновані морфологічна модель публічного управління у сфері зовнішньоекономічної безпеки, організаційно-логічна схема розробки цільової програми розвитку системи публічного управління у сфері зовнішньоекономічної безпеки забезпечать функціональну цілісність системи публічного управління у сфері зовнішньоекономічної безпеки, що охоплена єдиним задумом забезпечення зовнішньоекономічної безпеки України на стратегічному, тактичному та оперативному рівнях публічного управління у цій сфері з урахуванням вимог зовнішньоекономічного безпекового середовища до системи забезпечення зовнішньоекономічної безпеки та наявних обмежень по ресурсам та часу.

Посилання

Щедровицкий Г.П. Методология и философия организационно-управленческой деятельности: основные понятия и принципы (курс лекций) / Из архива Г.П. Щедровицкого. Т.5. ОРУ. (2). М.: Изд-во «Путь», 2003. 288 с.

Шляхи удосконалення системи державного управління забезпеченням національної безпеки України : монографія / Г.П. Ситник, В.І. Абрамов, О.Г. Бортнікова та ін.; за ред. Г.П. Ситника, В.І. Абрамова. К.: МАЙСТЕР КНИГ, 2012. 536 с.

Забезпечення національної безпеки України в умовах входження України до Європейського та Євроатлантичного просторів: монографія / В. І. Абрамов, С. О. Борисевич, А. В. Дацюк, Р. Р. Марутян та ін.; за заг. ред. Ю.В. Мельника, Л. М. Шипілової. Київ: НАДУ, 2019. 110 с.

Сурмин Ю. П. Социальное проектирование в кризисном обществе: методологический аспект. Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. 2014. № 3. C. 5–17.

Абрамов В. І. Мережева архітектура публічного управління: проблеми концептуалізації і практики забезпечення національної безпеки. Державна служба та публічна політика: проблеми і перспективи розвитку: матеріали щоріч. всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю (Київ, 27 травня) / за заг. ред. А. П. Савкова, М. М. Білинської, С. В. Загороднюка. Київ: НАДУ, 2016. С. 241–243.

Глобальна та національна безпека: підручник / авт. кол.: В. І. Абрамов, С. О. Андреєв, Г. П. Ситник та ін.; за заг. ред. Г. П. Ситника. Київ: НАДУ, 2016. 784 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-03-02

Як цитувати

Іванова, В. М. (2023). МОДЕЛЮВАННЯ ТА ПРОГРАМУВАННЯ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ. Експерт: парадигми юридичних наук і державного управління, (3(21), 154-168. https://doi.org/10.32689/2617-9660-2022-3(21)-154-168

Номер

Розділ

ФУНКЦІОНУВАННЯ І РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ