РОЛЬ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСОБІВ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ТЕСТУВАННІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32689/maup.it.2024.2.10

Ключові слова:

штучний інтелект, машинне навчання, тестування програмного забезпечення, автоматизація тестування

Анотація

У статті досліджується роль та ефективність засобів штучного інтелекту в сучасних процесах тестування програмного забезпечення, оcновні напрямки його використання, а також його важливість для забез- печення надійності, безпеки та ефективності програмного забезпечення. З інтенсивним розвитком інтернет-тех- нологій ефективна розробка веб-додатків є дуже важливою, що потребує впровадження нових методів у процес тестування програмного забезпечення. Мета роботи: дослідити та узагальнити роль та ефективність інструментів штучного інтелекту у тес- туванні веб-додатків в процесах сучасної розробки програмного забезпечення, визначити їх роль при забезпеченні надійності, безпеки та ефективності веб-застосунків. Методологія: у дослідженні застосовується огляд ітернет-публікацій, літератури та аналіз існуючих засобів штучного інтелекту, які можна застосовувати у тестуванні програмного забезпечення. Наукова новизна. Дослідження підкреслює необхідність застосування штучного інтелекту у тестуванні про- грамного забезпечення в умовах зростання вимог до ефективності тестування програмного забезпечення. Наголо- шено на важливості навчання тестувальників для застосування новітніх інструментів у роботі. Висновки. Вимоги до ефективності сучасної розробки програмного забезпечення стають надзвичайно високи- ми, що робить використання тільки мануального тестування з використанням класичних підходів малоефектив- ним. Використання інструментів автоматизації тестування, застосування інструментів машинного навчання та штучного інтелекту є необхідним для підвищення ефективності процесів тестування та оптимізації ресурсів. Команди інженерів з розробки та тестування програмного забезпечення потребують застосування новітніх ін- струментів. Хмарні технології, інструменти DevOps та штучного інтелекту змінюють підходи до тестування. Завдяки росту доступності інструментів штучного інтелекту інженери можуть ефективніше працювати та за- безпечувати високу ефективність тестування.

Посилання

Дослідження застосування штучного інтелекту у кібербезпеці / О. І. Голубенко та ін. ITSynergy. 2023. No 2. С. 71–81. URL: https://doi.org/10.53920/its-2023-2-5 (дата звернення: 28.06.2024).

Тестувальники, які володіють інструментами ШІ, замінять тих, хто їх не використовує. Anywhere Club. URL: https://aw.club/global/uk/blog/how-to-use-artificial-intelligence-in-testing (дата звернення: 27.06.2024).

Тестування програмного забезпечення з використанням штучного інтелекту. Delivering excellence with professionals at Brainberry.ua. URL: https://brainberry.ua/uk/newsroom/blog/software-testing-using-ai (дата звернен- ня: 27.06.2024).

Фундаментальний процес тестування - QALight. QALight. URL: https://qalight.ua/baza-znaniy/fundamentalnij- protses-testuvannya/ (дата звернення: 27.06.2024).

Штучний інтелект та програмне забезпечення: плюси від інтеграції. Об'єднання Intecracy Group. URL: https:// intecracy.com/ua/news/shtuchnyi-intelekt-ta-prohramne-zabezpechennia-pliusy-vid-intehratsii.html/ (дата звернення: 27.06.2024).

Штучний інтелект у QA: майбутнє автоматизованого тестування. Largest HQ. URL: https://largesthq.com/ shtuchnyy-intelekt-u-qa-maybutne-avtomatyzovanoho-testuvannya/ (дата звернення: 27.06.2024).

Що може робити ШІ на вашому проєкті – горизонтально і вертикально. Досвід архітектора. Dou. URL: https://dou.ua/forums/topic/44863/ (дата звернення: 27.06.2024).

Як AI змінить тестування програмного забезпечення - Visure Solutions. Visure Solutions. URL: https://visuresolutions.com/uk/blog/ways-ai-will-change-software-testing/ (дата звернення: 27.06.2024).

Artificial intelligence and software testing: a practical guide to quality / J. Davenport et al. BCS Learning & Development Limited, 2022.

Badgett T., Myers G. J., Sandler C. Art of software testing. Wiley & Sons, Incorporated, John, 2011. 256 с.

Beizer B. Black-Box testing: techniques for functional testing of software and systems. Wiley & Sons, Incorporated, John, 2008. 320 с.

Copeland L. A practitioner's guide to software test design. Boston, Mass: Artech House, 2004. 294 с.

Jorgensen P., Vries B. D. Software testing. Taylor & Francis Group, 2021.

Niranjanamurthy M., Khaiyum S., Rakshitha K. P. Trends in software testing. Wiley & Sons, Incorporated, John, 2022. 15. NIXSolutions: як штучний інтелект революціонізує QA. Nix Soluti.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-08-13

Як цитувати

ОНИЩЕНКО, Р., КОТЕНКО, Н., & ЖИРОВА, Т. (2024). РОЛЬ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСОБІВ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ТЕСТУВАННІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Інформаційні технології та суспільство, (2 (13), 66-70. https://doi.org/10.32689/maup.it.2024.2.10