РОЛЬ ТЕСТОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ
DOI:
https://doi.org/10.32689/maup.ped.2024.4.4Ключові слова:
здобувачі освіти, електротехнічні спеціальності, майбутні фахівці, освітній процес, тестові технології, компетентності, телекомунікації.Анотація
У статті висвітлені питання використання тестових технологій у формуванні професійних компетентностей майбутніх фахівців з телекомунікацій та фахівців електротехнічних спеціальностей. Зазначено, що тестові технології відіграють ключову роль у підготовці майбутніх фахівців, сприяючи оцінці рівня засвоєння знань і формуванню професійних компетентностей. З метою визначення, які тестові технології та платформи використовуються викладачами у освітньому процесі та чи формують вони професійні компетентності майбутніх фахівців з телекомунікацій та фахівців електротехнічних спеціальностей авторами було проведене опитування. Мета дослідження: проаналізувати роль тестових технологій у процесі навчання здобувачів освіти Київського фахового коледжу зв'язку та ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Методологія дослідження базується на загальнонаукових методах, таких як аналіз, систематизація та узагальнення, які застосовувалися для проведення всебічного аналізу використання тестових технологій в процесі підготовки фахівців електротехнічних та телекомунікаційних спеціальностей та емпіричних методах, як тестування та опитування. Наукова новизна дослідження полягає у визначенні та обґрунтуванні ролі тестових технологій як інструменту для ефективного формування професійних компетентностей майбутніх фахівців з телекомунікацій та фахівців електротехнічних спеціальностей Висновки та перспективи подальших досліджень. У процесі дослідження авторами проаналізована роль тестових технологій при підготовці майбутніх фахівців з телекомунікацій та фахівців електротехнічних спеціальностей. Встановлено, що тестові технології є потужним інструментом для формування професійних компетентностей майбутніх фахівців. Вони дозволяють підвищити ефективність освітнього процесу, забезпечити об'єктивну оцінку знань здобувачів та сприяти їхньому успішному професійному становленню.
Посилання
Алексейчук І. С. Про технологію створення системи тестування. Нові технології навчання: Науково-методичний збірник. 2000. 43–92.
Андрос М. Тестування як елемент ефективності проведення дистанційного навчання. Післядипломна освіта в Україні. 2017 URL: https://www.ourboox.com/ books/ (дата звернення: 02.10.2024 р.).
Баюл Т. Форми і методи контролю знань студентів в умовах сучасних навчальних технологій. Новітні технології навчання. 2003. 2(3). 222–231.
Валійова Т. Застосування тестових завдань для діагностики навчальних досягнень студентів з використанням інформаційних дисциплін англійською мовою у закладах вищої освіти. Молодий вчений, 2022. 6 (106), 35–40.
Громик Л., Сопіна О., Сіренко Р. Тестові технології оцінювання ключових і предметних компетентностей здобувачів освіти. Інноваційна педагогіка. 2023. 55(1). https://doi.org/10.32782/2663-6085/2023/55.1.13
Краліна Г. Роль та місце тестування в навчальному процесі. Collection of scientific papers «ΛΌГOΣ». 2022. 2. 65–67.