ДЕМОКРАТИЧНІ ПРИНЦИПИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32689/2617-2224-2020-4(24)-15-22Ключові слова:
демократичні принципи, державне управління, демократія, свобода, суспільствоАнотація
Розглянуто демократичні принципи державного управління. Об’єктивність — це найважливіша риса демократичних принципів державно- го управління. Демократичні принципи державного управління включають політичні, економічні та культурні принципи, які дають свободу всім людям суспільства. Демократія — одна з основних функцій державного управління, яка показує, що уряд повинен захищати права людини на свободу слова і ре- лігії, право рівного захисту відповідно до закону і можливість організовувати і брати участь у політичному, економічному і культурному житті суспільства. Сучасні процеси демократизації призвели до скасування цієї виборчої квалі- фікації. Це стосується дискримінаційних виборчих кваліфікацій, які повністю усуваються в різних країнах. Це сприяє демократизації процесів державного управління. Демократичні принципи державного управління базуються сто- совно теоретичних критеріїв демократії, яка формується людською цивілі- зацією, які мають владу і засоби для вираження волі людей. Боротьба за де- мократію упродовж історії показує, що демократичні принципи державного управління є важливими в теперішній час. Вони можливі, якщо базуються на принципі плюралізму у взаємодії з іншими принципами і вимагають універ- сальної важливості для сучасної демократії. Демократичні принципи держав- ного управління полягають у взаємодії із соціальними процесами розвитку демократичного суспільства. Вони — пряма реалізація людей як головного предмета демократичних відносин. Участь людей у державному управлінні бу- дується на свободі зібрань та асоціацій, які докладають зусиль для того, щоб краще зрозуміти те, як краще досягти результатів ідентифікації та керування ризиками та вимірювати вплив підзвітності державного управління. Люди мають рівні права не тільки під час виборів, але і в іншому соціальному житті: економічному і культурному. Вони мають можливість впливати на справи через соціальні форми демократії.
Посилання
Державне управління: підручник / ред. кол.: Ю. В. Ковбасюк, К. О. Ва- щенко, Ю. П. Сурмін та ін. Київ: НАДУ, 2012. Т. 1. С. 124–234.
Klein А. (2011).Concepts and principles of democratic governance and accountability. Uganda: Konrad-Adenauer- Stiftung. 1–11
Козаков В. М. Основні принципи державного управління в Україні: соціально-ціннісний аспект // Держ. упр.: удосконалення та роз- виток. Д.: ТОВ “ДКС-центр”, 2010. № 12.
Латигіна Н. Основні критерії, прин- ципи та рівні здійснення демокра- тії // Політ. менеджмент. 2009. С. 81–91.
Бучин М. Демократичні принципи виборів: суть та типологія // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розвитку. Львів: Львів. політехніка, 2008. С. 32 –42.
Радиш Я. Державне управління в Україні: стан проблеми та тенден- ції розвитку // Буковин. вісн. держ. служби та місцевого самоврядування. 2009. № 12. С. 11–12.
Atwood В. (2013). Accountability and democratic governance: orientation s and principles for development / OECD. 3 –39
Ch. Bassioni, David Beetham and al. Democrac : its principles and achievement. Geneva: Inter-Parliamentary Union. 1998. 56–65.
Скакун О. Ф. Теорія держави і пра- ва: підручник. Харків: Консум, 2001. С. 545 –656.
Колодій А. Ф. Визначення критеріїв та вимірювання демократичності врядування в Україні // Реформування системи держ. упр. та держ. служби: теорія і практика: матер. наук.-практ. конф. Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2010. С. 29–55.
Яловий В. Принципи державного управління та місцевого самоврядування в умовах столичної агломе- рації // Вісн. Нац. акад. держ. упр. 2009. С. 181–191.