РЕФОРМУВАННЯ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ З МЕТОЮ ПОВЕРНЕННЯ ДОВІРИ СУСПІЛЬСТВА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32689/2617-2224-2020-3(23)-223-235

Ключові слова:

корпоративна закритість, довіра суспільства, офіс генерального прокурора, атестація прокурорів, скорочення чисельності, заробітна плата прокурорів

Анотація

Після здобуття Україною незалежності й обрання європей- ського шляху розвитку, виникла необхідність у реформуванні органів про- куратури в контексті імплементації міжнародних стандартів як захисту прав і свобод громадян, так і організації та діяльності прокуратури. З ухваленням нової редакції Закону України “Про прокуратуру” у 2014 р. розпочався чер- говий етап реформування прокуратури. Водночас після ухвалення зазначе- ного Закону в органах прокуратури не відбулося повноцінного кадрового перезавантаження з метою очищення лав прокурорів від осіб, які не відпові- дають вимогам доброчесності і професійності.

Продовжувалось втілення негативної практики корпоративної закри- тості професії прокурора та розвиток корупції. Наслідком високого рівня корупції в українському суспільстві стала зневіра людей у справедливості системи державного управління та місцевого самоврядування, у чесності та порядності правоохоронних органів і суддів.

Тому сьогоднішня модель функціонування органів прокуратури є неза- довільною ані з точки зору рівня підтримки її суспільством, ані з точки зору належного рівня виконання прокурорами своїх повноважень. З прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури” розпочався процес першочергових і багато в чому тимчасових заходів, пов’язаних пе- редусім із кадровим перезавантаженням органів прокуратури шляхом атес- тації чинних прокурорів. Також надається можливість усім доброчесним кандидатам, які мають належні теоретичні знання та практичні навички, на конкурсних засадах обійняти посаду прокурора в будь-якому органі про- куратури.

Так, Закон передбачає створення Офіса генерального прокурора, окруж- них прокуратур, запровадження атестації для всіх діючих прокурорів. Крім того, на базі Національної академії прокуратури України буде створено Тре- нінговий центр прокурорів.

Посилання

Про прокуратуру. Закон України від 14 жовтня 2014р. №1697-VII.

Романенко Є. О. Новий орган у структурі Євросоюзу // Формуван- ня ефективних механізмів держав- ного управління та менеджменту в умовах сучасної економіки: теорія і практика : матеріали V Міжнарод- ної науково-практичної конферен- ції 24 листопада 2017 р. / за ред. В. М. Огаренка, О. В. Покатаєвої та ін. Запоріжжя: КПУ, 2017. С. 217– 218.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури. Закон України від 19 вересня 2019 року № 113-IX.

Висновок на проект Закону Украї- ни “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із рефор- ми органів прокуратури” https:// www.gp.gov.ua/ua/vlada.html?_ m=publications&_t =rec&id =248318.

Про умови оплати праці прокурорів. Постанова Кабінету міністрів Украї- ни від 11 грудня 2019 р. № 1155.

Про затвердження структури Офісу Генерального прокурора. Генеральна прокуратура України. Наказ від 21 грудня 2019 року № 99-шц.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-03-20

Як цитувати

Романенко, Є. (2020). РЕФОРМУВАННЯ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ З МЕТОЮ ПОВЕРНЕННЯ ДОВІРИ СУСПІЛЬСТВА. Публічне урядування, (3 (23), 223-235. https://doi.org/10.32689/2617-2224-2020-3(23)-223-235

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

<< < 1 2