РАЦІОНАЛІСТИЧНІ МІФИ КВАНТОВОЇ ФІЛОСОФІЇ У НЕПИСАНИХ ПРАВИЛАХ ЗВИЧАЄВОГО ПРАВА: МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
DOI:
https://doi.org/10.32689/2522-4603.2021.1.5Ключові слова:
медіація, ентропія, раціоналістичні міфи, онтологія, квантова філософія, звичаєве правоАнотація
У сучасну епоху глобалізаційних змін актуального значення набуває квантова філософія, яка стимулює пошук істини як основи права в життєвому світі. Досліджуються зв’язок раціоналістичних міфів, які розглядає квантова філософія у неписаних правилах звичаєвого права з доцільною дією закону в онтологічній, гносеологічній та аксіологічній структурі правової реальності. Визначено онтологічну структуру звичаєвого права з огляду раціоналістичних міфів квантової філософії як мотиваційний момент істини в архетипно-ментальній модернізації. Доведено, що кожна людина має цілеспрямувати свої власні сенсорно-розумові уподобання згідно екзистенційних вимірів, виходячи із ентропійності, тобто хаотично сконструйованих окремих фактів, подій, епізодів власного досвіду у виразну і прозору цілісність, що передбачає майбутнє. Метою статті є здійснення теоретико-пізнавального аналізу квантової філософії щодо доцільності раціоналістичних міфів у неписаних правилах звичаєвого права, як модернізації ідеї в її архетипно-ментальній змістовності. Наукова новизна. Стаття присвячена питанням квантової філософії у постсучасності. Новизна полягає в якісно новому семантичному ставленні до особи, держави та суспільства, що сформувалися на підставі суспільних потреб, можливостей, а також завдяки імперативу модернізації страху (зокрема метафізичного), відкриваючи нові смислотворчі горизонти буття. Як висновок, раціоналістичні міфи квантової філософії відображають надлюдські реальності, що є проявом фізичного та соціального світу. За цих умов квантова філософія, ентропійно виражена як фізичний вимір, передбачає перетворення онтологічно-правових догматів на дійсність у раціоналістичних діях міфотворчості.
Посилання
Бачинин В. Морально-правовая философия. Харьков : Консум, 2000. 208 с.
Сливка С. С. Проблеми реалізації онтологічно-правових догматів. Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Юридичні науки. 2014. № 801. С. 56–63. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnulpurn_2014_801_13.
Братасюк М. Значимість праового ідеалізму в сучасному українському правовому розвитку. Взаємодія громадян та правоохоронних органів у контексті формування правової держави: правові, історичні, філософські та психологічні аспекти. Львів : ЛьвДУВС, 2012. 208 с.
Рєзнікова В.В. Медіація (посередництво) як спосіб вирішення господарських спорів. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки. Вип. 90. 2012. С. 14–23.
Про медіацію : проект Закону України від 17 грудня 2015 р. URL: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57463
Арістотель. Поетика. Античні поетики / упоряд. М. Борецький, В. Зварич. Київ : Грамота, 2007. 168 c.
Twardowski K. Wyobrazenia I poejecia. Lwow, 1989. 152 s.
Антонич Б.І. Національне мистецтво (спроба ідеалістичної системи мистецтва). Вибрані твори / упоряд. Д. Ільницький ; передм. Д. Ільницьокого та І. Старовойт. Київ : Смолоскип, 2012. 872 c.