КІБЕРКАПІТАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОТИРАДАРНОЇ СИСТЕМИ В ОБОРОНІ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32689/2522-4603.2024.3.6Ключові слова:
протирадарна система, оборона України, кіберпростір, фрактал, тріангуляція, ентропія, кібербезпекаАнотація
В умовах російської військової агресії проти України важливе значення має наукове дослідження та врахування загальних закономірностей і характерних особливостей протирадарної системи в обороні України. У новітній період державотворення в Україні було закладено правові основи системи оборони та необхідні умови для подальшого адміністративно-правового забезпечення оборонної функції держави. Було створено систему оборони держави, яка включала органи державної влади у сфері оборони, Збройні Сили України та інші військові формування, систему забезпечення, елементи оборонно-промислового комплексу та систему військового законодавства, яка регулювала їх діяльність. Сучасна протирадарна системи нашої держави в її довоєнний період відзначалась недостатньо якісним рівнем в обороні України, що зумовила реальну загрозу нанесенням ракетних та авіаційних ударів з боку російського агресора. Тому, саме квантовий принцип суперпозиції та невизначеності щодо кіберкапітального забезпечення протирадарної системи в обороні України є надзвичайно актуальною проблемою. Досліджено космічну фрактальність як кіберкапітальне забезпечення у міжнародному праві. Зокрема, освоєння космічного простору обумовлює необхідність комплексного вирішення складних правових, технічних, технологічних, економічних, організаційних питань. Одним із таких є актуальні питання кібербезпеки як фрактальності космічного об’єкта в міжнародному праві, що на міждисциплінарному рівні захищає особу, державу та суспільство від будь-яких загроз. Саме в результаті досягнень синергетики як неврівноваженості та нелінійності розвитку сучасного соціуму фрактальність є нерегулярною подібністю малих частин у якісній структурі космічної природи (атому, молекули, клітини). У цьому розумінні фрактальною є і природа людської особистості, її правової ідентичності, зокрема резонуючої людської «клітини» із Всесвітом. Такий фрактальний об’єкт може бути представлений у космічному праві з огляду ціннісної матриці як ідентичність, що становить постійний аерокосмічний моніторинг, переважно у спецпідрозділах силових структур. Тому формування та розвиток сектору безпеки і оборони, який має забезпечити адекватне і гнучке реагування на кібернетичні загрози, раціонально використовуючи можливості і ресурси, є одним з пріоритетів політики національної безпеки.
Посилання
Куля Д. М. Удосконалення слідкувальних методів обробки сигналів систем радіоакустичного зондування атмосфери: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.17 / Куля Дмитро Миколайович; Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. Харків, 2016. 23 с.
Подоляка А. М., Лісовський П. М., Лісовська Ю. П. Нейробіолінгвістика: загрози та правовий захист: навч. посіб. Київ: Видавництво Ліра-К, 2021. 222 с.
Андроід Філіпа Діка URL: https://www.hansonrobotics.com/philip-k-dick/.
Про космічну діяльність: Закон України № 502/96-ВР від 15 листопада 1996 р./ Верховна Рада України. Відомості Верховної Ради України. 1997. № 1. Ст. 2.
Конвенція про міжнародну відповідальність за шкоду, завдану космічними об’єктами. URL: http://zakon4.rada.qov.ua/laws/show/502/96.
Петрина Н. О. Космічний об’єкт: основний юридичний зміст поняття з точки зору національного і міжнародного космічного права. URL: https://conference.nau.edu.ua/index.php/SUO/Confs_14/paper/viewFile/2214/1448
Щорічник Комісії міжнародного права ООН. 1973. Т. 2. С. 201.
Лісовський П. М., Лісовська Ю. П., В. О. Глушков. Сучасні кібервійни ХХІ століття: квантові технології: навч. посібник. К.: Видавництво Ліра-К, 2024. 182 с.
Когденко А. Р. Жінка у космосі. Актуальні проблеми експериментальної медицини. ІV науково-практична конференція 27–28 травня 2022 року. Київ. 81 с.