УКРАЇНА — ШЛЯХ ДО НАТО
Ключові слова:
північноатлантичний альянс, Варшавський договір, партнерство заради миру, хартія про особливе партнерство, річна національна програма співробітництва, дорожня картаАнотація
Проаналізовано становлення та зміни у стратегії НАТО за більш як шістдесят років після створення та шляхи України щодо вступу в НАТО за двадцять чотири роки існування як самостійної держави.
Посилання
Довідник НАТО. — 1110 Brussels, Belgium: NATO Public Diplomacy Division, 2006. — 386 с.
Північноатлантичний альянс: іс- торія, функції, структура, відноси- ни з Україною / [за заг. ред. проф. Д. І. Дзвінчука]. — Івано-Франків.: Місто НВ, 2012. — 604 с.
Пелипась М. Я. США, Россия и Се- вероатлантический блок: НАТО в поисках новых приоритетов / М. Я. Пелипась // Американское о-во на пороге XXI в.: итоги, про- блемы, перспективы. — М., 1996.
Брежнева Т. В. Трансформація та розширення НАТО: порядок ден- ний та послідовність дій для України (pdf) / Т. В. Брежнева // Нац. ін-т стратег. дослідж. Програма “Воєнна безпека України в контексті нових геополітичних реалій”. — 2010.
Желєзняк І. Трансформація та роз- ширення НАТО: порядок денний та послідовність дій для України / І. Железняк // Наук. інформ.-аналіт. Центр НАТО Прикарпат. нац. ун-ту ім. Василя Стефаника. — 2009. — Ли- стоп.
Руденко І. Позаблокові та незахи- щені / І. Руденко // Укр. правда. — 2012. — 23 берез.
Про засади внутрішньої і зовніш- ньої політики: Закон України від 1 лип. 2010 р. № 2411-VI.
Про внесення змін до деяких зако- нів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоко- вості: Закон України від 23 грудня 2014 р. № 1014.
Про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі у багатонаціональному навчанні: Указ Президента України № 626/2015.