ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ВІЙНИ
DOI:
https://doi.org/10.32689/2617-2224-2024-1(38)-10Ключові слова:
економічна політика, освіта, наука, культура і мистецтво, релігіяАнотація
Мета роботи. Метою даної статті є аналіз трансформаційних змін в Україні в умовах війни, що відбуваються в економічних, політичних та гуманітарних аспектах, таких як освіта, наука, культура і мистецтво, релігія. Методологія. У дослідженні використовуються сучасні українські наукові роботи для аналізу економічних, фінансових, інтелектуальних та психологічних передумов відбудови економіки України. Аналізуються трансформації внутрішньої та зовнішньої політики, соціальної сфери та гуманітарних аспектів через методи контент-аналізу, порівняння та системного підходу. Наукова новизна. Наукова новизна роботи полягає в комплексному підході до вивчення трансформаційних процесів в умовах війни в Україні. Дослідження охоплює не тільки економічні та політичні аспекти, але й гуманітарні, що включають освіту, науку, культуру, мистецтво і релігію. Визначені нові підходи до відбудови економіки, інтеграції з Європейським союзом та покращення соціальних умов для постраждалих від війни. Висновки. У статті висвітлено наступні основні висновки. 1. Економічні та фінансові передумови відбудови: Враховуючи внутрішні потреби та зовнішній попит, важливою є розробка нових механізмів для швидкого відновлення економіки. 2. Політичні трансформації: Зміни в політиці передбачають створення надійних механізмів безпеки, реалізацію стратегічного курсу інтеграції з ЄС, активну участь у європейських та світових геоекономічних і геополітичних процесах. 3. Соціальна сфера: Запропоновано розробку ефективних механізмів підтримки постраждалих сімей, учасників бойових дій, дітей-сиріт, а також підтримку осіб з низькими доходами через субсидії та підвищення мінімальних пенсій. 4. Освіта і наука: Необхідна інтеграція стандартів та інституційних механізмів ЄС в освітню систему, а також співпраця академічної та університетської науки для досягнення наукових результатів європейського і світового рівня. 5. Культура і мистецтво: Інформаційна політика, яка пропагує звитяги народу України у війні, є важливим інструментом культурної політики. 6. Релігія: Аналіз трансформацій у релігійній сфері в контексті війни та післявоєнного відновлення. Таким чином, дослідження охоплює широкий спектр трансформаційних процесів, що відбуваються в Україні під час війни, пропонуючи нові підходи та рішення для відновлення та розвитку країни.
Посилання
Shchokin R. et al. Peculiarities of the legal regulation of temporary protection in the european union in the context of the aggressive war of the russian federation against Ukraine. International Journal for the Semiotics of Law-Revue internationale de Sémiotique juridique, 2023, 36.2: 667–678.
Артюшок К., Верстяк А., Кравчук П., Дорофєєв О., Польова О., Капеліста І. Institutional security in relations of ownership of natural resources: state environmental and economic policy and decentralization. Financial and credit activity problems of theory and practice, 2023, №6(53), 376–391.
Каліна І. І., Завгородня А. А. Основні складові організаційно-економічного механізму корпоративного управління підприємства в небезпекових умовах. Економічний простір, 2022, 181: 105–109.
Круглий стіл «Гарантування безпеки життєдіяльності населення в умовах воєнного стану», (23 Грудня 2022, Київ, Міжрегіональна Академія управління персоналом) URL: https://maup.com.ua/ua/pro-akademiyu/novini1/usi-novini1/kruglij-stil-garantuvannya-bezpeki-zhittediyalnostinaselennya-v-umovah-voennogo-stanu-nniueb.html
Майстренко К. М., Семенець-Орлова І., Щур Н. О. Проблеми реінтеграції населення (забезпечення безпеки та контекст протидії контрабанді на територіях, наближених до тимчасово окупованих). Публічне урядування, 2022, 5 (33): 45–50.
Мурашко В. С. Сучасні процеси трансформації викликів та загроз національній безпеці країн-членів ЄС. Науковий вісник: Державне управління, 2020, №1 (3), 140–152.
Пендюра М. М. «Національна безпека України в контексті сучасних європейських геополітичних трансформацій». К.: Київ. Нац. унів. Внутр. справ 2006.
Стратегія економічної безпеки України на період до 2025 року, що затверджена Указом Президента України від 11.08.2021р. №347/2021,
Тойнбі А. Дж. Дослідження історії. А. Дж. Тойнбі. К.: Основи, 2004. 615 с
Трансформаційні процеси в умовах війни та післявоєнного періоду. Збірник матеріалів Всеукраїнської міждисциплінарної науково-практичної конференції (м. Чернігів, 10 червня 2022 року). Чернігів : ГО «Науково-освітній інноваційний центр суспільних трансформацій», 2022. с. 375.
Щур Н. О.. Становлення громадянського суспільства в контексті сучасних викликів суспільного розвитку. Інвестиції: практика та досвід, 2020, 17-18, 96–104.