Вимоги до оформлення статей
Стаття повинна бути написана на актуальну тему, містити обґрунтування мети і статистично оброблені результати власних наукових досліджень автора (авторів), що раніше не публікувалися в інших виданнях і не розглядалися редакційними колегіями інших видавництв.
Мова публікації – українська та англійська.
Стаття публікується із фотокарткою автора, яку необхідно надіслати до редакції окремим файлом в електронному вигляді (у форматі зображення .jpg), гарної якості, можна неформальну (бажано документальне або в офісі), обсягом не менш як 800 Кб, розміром 10х12 см.
Загальні вимоги до оформлення статті:
1. В лівому верхньому кутку першої сторінки відзначається:
- шифр УДК;
- прізвище, ім'я та по батькові (повністю), науковий ступінь, вчене звання, повна назва посади та установи, де працює або навчається автор (співавтори), адреса установи, емейл автора (усіх співавторів), індекс ORCID (https://orcid.org/) – двома мовами (українською та англійською).
2. Назву статті, анотацію та ключові слова подавати англійською та українською мовами. Обсяг кожної анотації – не менше 1800 символів з пробілами.
Відповідно до вимог наукометричних баз анотація має бути структурована як реферат, у якому зазначені: мета роботи, методологія, наукова новизна, висновки.
Ключові слова подавати у називному відмінку загальною кількістю не менше трьох і не більше семи.
3. Текст статті повинен бути структурований та мати такі обов’язкові елементи (виділяються в тексті напівжирним):
- вступ (Introduction) є обов'язковою частиною роботи, в якій автор вказує новизну теми та актуальність наукових рішень. Мета дослідження повинна бути чітко вказана поряд з науково-дослідницькими завданнями. Необхідно вказати методологію дослідження, логіку представлення дослідженого матеріалу;
- основний текст повинен бути розбитий на змістовні розділи з окремими заголовками, обов'язково розкрити суть кожного розділу. Не використовуйте занадто довгі заголовки;
- стаття повинна містити висновки з проведеного дослідження (Conclusions), в яких представлені розгорнуті конкретні висновки (можна по пунктах) за результатами дослідження і перспективи подальших розвідок у цьому напрямку.
4. Посилання на джерела в тексті подаються в круглих дужках із зазначенням: прізвища автора – кома – рік видання роботи – кома – сторінки, з яких здійснюються запозичення (Bibikov, 2010, pp. 25–34). Посилання на декілька джерел одночасно подається через крапку з комою (Бібіков, 2010; Пєтров, 2007; Іванов, 2015), сторінки вказуються при необхідності.
5. Список використаних джерел повинен містити не менше 10 позицій на мові оригіналу (подається в алфавітному порядку і не нумерується, оформлюється з урахуванням розробленого в 2015 році Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання»).
Список використаних джерел повинен включати декілька нових джерел (за останні 3 роки) і містити хоча б одну наукову роботу, опубліковану у журналі, що входить до наукометричних баз Scopus або Web of Science.
На кожне джерело зі списку літератури повинно бути хоча б одне посилання у тексті статті.
6. В кінці статті розміщується список використаних джерел англійською мовою, оформлений відповідно до міжнародного стандарту бібліографічного опису APA (American Psychological Association). Назви україномовних джерел подаються транслітерацією, а в квадратних дужках – наводиться переклад.
Використані джерела розташовувати в списку за алфавітом і не нумерувати. Потрібно вказати DOI для кожного джерела у списку, яке його має.
Технічні вимоги:
- текст статті повинен бути набраний на комп’ютері (редактор WORD for WINDOWS), формат А4, гарнітура «Times New Roman», кегель № 14, міжрядковий інтервал 1,5; параметри сторінки (береги) – 2 см з усіх боків; абзацний відступ – 1,25;
- обсяг статті повинен становити не менше 10 сторінок (оптимальний розмір статті – 20–24 тис. друкованих знаків);
- не допускається використання в матеріалах сканованих або сфотографованих схем, малюнків, таблиць і т. д.;
- у формулах використовуються тільки загальноприйняті символи;
- всі таблиці, графіки та малюнки мають бути пронумеровані та мати назву;
- при побудові графіків майте на увазі, що журнал є чорно-білим.