СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЖІНОК, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
DOI:
https://doi.org/10.32689/maup.ped.2022.2.3Ключові слова:
складні життєві обставини, внутрішньо переміщена особа, насильницькі дії, жінки, які постраждали від насильства, соціально-психологічна роботаАнотація
У статті проаналізовано індивідуально-типологічні характеристики жінок, які постраждали внаслідок домашнього насильства. Розкрито поняття «насильництво», «насильницькі дії». Підкреслено, що зараз Україна входить до четвірки країн, у яких найчастішим правопорушенням щодо жінок є різні форми насилля. Особливо це стосується жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах, зокрема, через військові конфлікти, унаслідок домашнього насильства тощо. Акцентовано на актуальності зазначеної проблеми та необхідності її нагального вирішення для сьогодення для психологів, психотерапевтів та соціальних педагогів і працівників. Метою статті є розкриття актуальності висвітлення соціально-психологічної характеристики жінок, які стали жертвами домашнього насильства. Проблема покращення якості соціально-психологічної роботи із жінками, які стали жертвами насильства, стоїть досить гостро для України зараз, коли наша країна перебуває у стані війни. Водночас загальна проблема, що окреслюється, залишається складною для дослідження, а отже, і для визначення шляхів покращення якості надання соціально-психологічної допомоги таким жінкам. Актуальним залишається завдання для соціуму – змінювати ставлення громади до зазначеної проблеми з терпимого, споглядального, пасивного на відповідальне. Тож наша подальша робота полягатиме в розкритті понять «насильницькі дії над жінками», «жорстоке поводження із жінками» тощо.
Посилання
Проект Закону про запобігання та протидію домашньому насильству : від 20.10.2016 No 5294. БД «Законодавство України» / ВР України. URL: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/ webproc4_1pf3511=60306.
Легенька М.М. Зарубіжний досвід протидії насильству в сім’ї та можливості використання в Україні. Право і Безпека. 2017. No 4 (67). С. 111–116.
Стамбульська конвенція: URL: https://rm.coe.int/1680093d9e
Друзь Є. В. Соціальний стан жінки в суспільстві. Харків : Консум, 2001. 424 с.
Максимова Н. Ю., Мілютіна К. Л. Соціально-психологічні аспекти проблеми насильства : навч.- метод. посіб. Київ : Комітет сприяння захисту прав дітей, 2003. 343 с.
Денисенко Л. Проти насильства : збірка. Київ : ВАІТЕ, 2016. 322 с.
Мак-Вильямс, Нэнси. Психоаналитическая диагностика: Понимание структуры личности в клиническом процессе. М.: Класс, 1998. 480 с. ISBN 5-86375-098-7.