ОСОБЛИВОСТІ ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМ ОБМІНУ МИТТЄВИМИ ПОВІДОМЛЕННЯМИ (МЕСЕНДЖЕРУ) «TELEGRAM»

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32689/2617-9660-2021-6(18)-28-36

Ключові слова:

системи обміну миттєвими повідомленнями, мессенджери, дослідження програмних продуктів, Android, iOs, Telegram.

Анотація

На сьогоднішній день в Україні відсутні єдині методичні підходи проведення судових експертиз та експертних досліджень у частині що стосується вилучення та аналізу мультимедійних даних із терміналів мобільного зв’язку, зокрема вмісту мобільного застосунку/месенджеру Telegram. Це призводить до використання у державних спеціалізованих експертних установах різних підходів, методик та алгоритмів, що в окремих випадках суперечать між собою, обумовлює необхідність призначення повторних судових експертиз. Telegram – це багатоплатформовий клауд-месенджер (хмарний месенджер) з функціями VoIP для смартфонів, планшетів та ПК, який дозволяє обмінюватися текстовими, голосовими та відеоповідомленнями, стікерами та фотографіями, файлами багатьох форматів. Можна також здійснювати відео- і аудіодзвінки, організовувати відеконференції, розраховані на групи і канали з багатьма користувачами. Клієнтські програми Telegram доступні для Android, iOS, Windows Phone, Windows, macOS і GNU/Linux. Окрім обміну повідомленнями в діалогах і групах, в месенджері можна зберігати необмежену кількість файлів, вести канали (мікроблоги), створювати і використовувати ботів. Telegram передбачає безперебійну синхронізацію і, як результат, можливість отримання доступу до своїх повідомлень одночасно з кількох пристроїв, включаючи планшети та комп’ютери, а також надавати необмежену кількість фотографій, відео та файлів (doc, zip, mp3 тощо) обсягом до 2 ГБ кожен. Telegram зберігає лише інформацію, необхідну для функціонування як багатофункціональний хмарний сервіс. Наприклад, хмарні чати з метою отримання доступу з будь- яких пристроїв, не використовуючи сторонні резервні копії або свої контакти. Telegram використовується на декількох платформах із безперервною синхронізацією. Однак, можливі випадки, коли повідомлення, розміщене на одній платформі, не відображається на іншій та з’являється без відома кінцевого користувача. Можливість виникнення таких випадків та їх подальше дослідження і розглядається у даній статті.

Посилання

Великий тлумачний словник сучасної української мови / уклад. та голов. ред. В. Т. Бусел. Київ, 2005. 1728 с.

Методика № 10.9.07 «Дослідження інформації на цифрових носіях» Реєстр методик проведення судових експертиз. URL: http://rmpse.minjust.gov.ua/search (дата звернення: 22.10.2020).

Тлумачний словник з інформатики / Г.Г. Півняк, Б.С. Бусигін, М.М. Дівізінюк та ін. Д., Нац. Гірнич. ун-т, 2010. 600 с.

Telegram (офіційний веб-сайт застосунку) URL: https://telegram.org/ (дата звернення: 10.12.2021)

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-22

Як цитувати

Голікова, О. В., & Заікіна, Т. В. (2021). ОСОБЛИВОСТІ ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМ ОБМІНУ МИТТЄВИМИ ПОВІДОМЛЕННЯМИ (МЕСЕНДЖЕРУ) «TELEGRAM». Експерт: парадигми юридичних наук і державного управління, (6(18), 28-36. https://doi.org/10.32689/2617-9660-2021-6(18)-28-36

Номер

Розділ

СУДОВА ЕКСПЕРТИЗА ОБ’ЄКТІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають