ПРОЕКТУВАННЯ ГНУЧКОЇ СИСТЕМИ ТЕСТУВАННЯ WEB-РЕСУРСІВ
DOI:
https://doi.org/10.32689/maup.it.2021.1.10Ключові слова:
тестування, selenium, якість програмних рішень, аналіз якості, web-системиАнотація
Роль тестування є невід’ємною частиною в сучасних процесах розробки, більш того, ця роль суттєво збільшується. Це пов’язано зі зростанням складності програмного продукту і збільшення вимог до його якості. З’яв- ляються нові способи і методи розробки програмного забезпечення та його підтримки. Одним з таких підходів є впро- вадження різних видів тестування під час етапу розробки продукту для виявлення і мінімізації програмних і логічних помилок, та підвищення якості програмного коду і продукту взагалі. Існує безліч методологій і типів тестування відмінності яких знаходиться в цілях і об’єктах тестування. Регресійне тестування, яке направлено на виявлення дефектів у вже протестованих ділянках коду, в основному проводять автоматизованим тестуванням. Для цього використовують системи з тестування програмного коду і пошуку помилок, які є програмними драйверами. Вони дозволяють аналізувати інформацію яка використовується в системі та методом перегляду програмного коду ви- конувати аналіз його працездатності. Метою статті є розробка проекту системи тестування web-ресурсів в ре- альному часі із застосуванням гнучкого редактора тестових сценаріїв та системи масштабування функціональних можливостей системи. Реалізація поставленої мети передбачає вирішення низки завдань: 1) проектування систе- ми обробки тестових сценаріїв; 2) формування системної логіки та поведінки програмної системи; 3) проектування аналітичного модуля візуалізації результатів тестування. Наукова новизна. Спроектоване рішення є спеціалізова- ним драйвером до системи тестування та перевірки якості Selenium. Таке рішення дозволяє тестувати web-ресурси із спеціалізовано-спроектованого тестового простору та аналізувати отримані результати із застосуванням спе- ціалізованого аналітичного модуля із візуалізацією графічних компонентів. Як висновок, у статті наголошується, що розробка сучасного програмного засобу, який дозволить верифікувати, аналізувати та перевіряти програмний код на наявність помилок для використання з прикладним програмуванням є актуальною та сучасною задачею, яка суттєвим чином підвищить якість розробки програмних продуктів та забезпечить можливість зберігати робочу документацію в єдиному вигляді. Подальшим розвитком є інтеграція окремого редактора тестових сценаріїв та додання можливостей проведення різних типів тестування програмних систем.
Посилання
Принципи Software Testing Life Cycle (STLC). URL: https://softwaretestingfundamentals.com/software-testinglife-cycle.
Блєк Р. Ключевые процессы тестирования. Планирование, подготовка, проведение, совершенствование. М.: Лори. 2016. 537 с.
Эдгрен Р. The little black book on test design. NY : CreateSpace. 2011. 228 с.
Фаулер М., Райс Д., Фоммел М. Архитектура корпоративных программных приложений. М. : Вильямс. 2006. 544 c.
Бейзер Б. Тестирование черного ящика. Технологии функционального тестирования программного обеспечения и систем. М. : Вильямс. 2004. 320 с.
Криспин Л., Грегори Д. Agile-тестирование. Обучающий курс для всей команды. M. : Манн Иванов и Фербер. 2019. 528 c.
The ROI of Test Automation», Michael Kelly. URL: http://www.sqetraining.com/sites/default/files/articles/XDD8502filelistfilename1_0.pdf
Гленфорд М., Майерс Г., Баджетт Т., Сандлер К. Искусство тестирования программ. М. : Вильямс. 2012. 272 c.
Баранов С. Процесс разработки программных изделий. М. : ФИЗМАТЛИТ. 2000. 176 c.
Дастин Є. Автоматизоване тестування програмного забезпечення. впровадження, управління та експлуатація. М. : Лори. 2016. 592 c.
Джез Х., Хамбл Д., Фарли Д. Непрерывное развертывание ПО. Автоматизация процессов сборки, тестирования и внедрения новых версий программ. М. : Вильямс. 2011. 432 c.
Гленфорд М., Майерс Г., Баджетт Т. Искусство тестирования программ. М. : Вильямс, 2012. 272 c.
Мослей Д. Just Enough Software Test Automation. NY : CreateSpace. 2002. 260 c.
The Selenium Browser Automation Project documentation. URL: https://www.selenium.dev/documentation/en
Generic opensource Robot Framework for python. URL: https://robotframework.org/#introduction