МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ БУДІВНИЦТВА СОЦІАЛЬНОГО ЖИТЛА
DOI:
https://doi.org/10.32689/2617-9660-2020-3(9)-321-326Ключові слова:
державне регулювання інвестиційними процесами, будівництво соціального житла, інвестиційна політика у будівництві, інвестиційна діяльність.Анотація
Одним із пріоритетних напрямів державного управління є житлове будівництво, яке задовольняє одну з найважливіших людських потреб – забезпечення нормальних житлових умов громадян для підвищення рівня соціальної захищеності населення України. У процесі переходу до ринкових відносин відбулося скорочення житлового будівництва і старіння існуючого житлового фонду, що стало результатом руйнування існуючої системи державного планування у сфері житлового будівництва і подальшого відчуження держави від процесу створення ефективного ринкового механізму забезпечення населення житлом, у цілому. Найважливішою проблемою не лише для окремих країн-членів Європейського Союзу, але і для Європейського Союзу в цілому постає реформа житлової політики. Важливим фактором, який дозволяє визначити рівень розвитку суспільства та економіки країни, залишається забезпечення населення житлом. Сьогодні Україна перебуває у надзвичайно важкому становищі (війна на Сході, низькі темпи економічного розвитку, зростання соціальних конфліктів та напруженості), через дані фактори реформування житлового будівництва стає складнішим. Ситуація, яка склалася на сьогоднішній день на ринку нерухомості, свідчить про необхідність пошуку різних способів формування джерел фінансування житла крім бюджетних ресурсів. В якості одного з головних чинників, що перешкоджають будівництву житлових будівель, є недостатність довгострокових інвестицій. Тому одним з важливих етапів розвитку та успішної роботи інвестиційної діяльності у галузі будівництва є оптимізація джерел фінансування. Стосовно методології, то це питання залишається досить складним, оскільки саме це поняття трактується по-різному. Більшість наукових шкіл зарубіжного типу не відокремлюють поняття методологія і методи дослідження. У вітчизняній науковій традиції методологія розглядається як вивчення про методи пізнання, або систему наукових принципів, на основі яких базується дослідження і здійснюється вибір сукупності пізнавальних засобів, методів, прийомів. Найчастіше методологія розуміється як сукупність методів дослідження, що використовуються в одній науці.
Посилання
Титок В. В. Комплексний попередній аналіз інноваційно-інвестиційного проекту в житловому будівництві [Електронний ресурс] / В. В. Титок // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин. – 2015. – № 34. – с. 137-141. – Режим доступу: http://irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/ irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21 DBN=UJRN&P21DBN=UJRN&IMAGE_FILE_ DOWNLOAD=1&Image_file_name=PDF/ shpebfrv_2016_34_18.pdf.
Карпов В. А. Проектний аналіз (конспект лекцій та практичні завдання) [Електронний ресурс] / В. А. Карпов, В. А. Улібіна // Одеса: Одеський державний економічний університет. – 2005. – 151 с. – Режим доступу: http://dspace.oneu. edu.ua/jspui/bitstream/123456789/176/1/ Karpov%2C%20Ulib%D1%96na.pdf.
McDavid J. C. & Hawthorn L. R. L. (2006). Program Evaluation and Performance Measurement: An Introduction to Practice. Sage Publications Inc.
Осінська О. Б. Механізм державного регулювання в межах соціально-орієнтованої ринкової економіки. / О. Б. Осінська // Вісник Львівської комерційної академії. Серія економічна. – 2015. – Вип. 49. – С. 126-132. – Режим доступу: http:// www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/ cgiirbis_64.exe?I21DBN=LINK&P21DBN=UJR N&Z21ID=&S21REF=10&S21CNR=20&S21S TN=1&S21FMT=ASP_meta&C21COM=S&2_ S 2 1 P 0 3 = F I L A = & 2 _ S 2 1 S T R = V l c a _ ekon_2015_49_25.